Szafy wnękowe kraków

Szafy wnękowe robione na zamówienie sprawiają, że każdy centymetr powierzchni jest dobrze wykorzystany. Zamawiając taką szafę na wymiar, masz pewność, że sprosta ona wszystkim Twoim potrzebom – potrzebujesz więcej miejsca na buty, a może Twoje garnitury muszą być zawieszone ponadprzeciętnie wysoko? Być może masz wiele rodzinnych pamiątek upakowanych w pudła, które warto by trzymać w jednym miejscu? Może Twoja wnęka na szafę jest mała i ciasna, ale chciałbyś jasną garderobę, która sprosta wszelkim Twoim oczekiwaniom?

Wszystkie te Twoje marzenia możemy spełnić szybciej i łatwiej niż myślisz. Liczne szafki i szafeczki pozwolą na utrzymanie porządku w drobnych rzeczach, a dzięki wygodnym wieszakom i półkom wszystkie swoje ubrania schowasz w jednym miejscu. Dodatkowe oświetlenie sprawi zaś, że do każdej rzeczy będziesz mieć zawsze prosty i wygodny dostęp.

Szafy wnękowe kraków - przesuwne

Szafy przesuwne są doskonałym rozwiązaniem w zakresie przechowywania odzieży. Można wykorzystać je praktycznie w każdym pomieszczeniu w domy, czy mieszkaniu. Najczęściej wykorzystywane są w przedpokojach i sypialniach. W tym drugim przypadku mogą one stanowić swego rodzaju mini garderobę. Szafy przesuwne dostępne są w regularnych ofertach salonów meblowych, w większości przypadków są one jednak zamawiane przez klientów na wymiar, co pozwala idealnie dopasować je do przestrzeni, która przeznaczona jest na tego typu zagospodarowanie.

Szafy wnękowe kraków - rodzaje

Najpopularniejszym typem, jeżeli chodzi o szafy przesuwne, są szafy wnękowe, które dają możliwość najlepszego zagospodarowania wybranego miejsca. Są one też bardzo chętnie wybierane z uwagi na koszty. We wnęce montowane są specjalne półki i drzwi przesuwne, które stanowią główną część konstrukcji. Wnękowe szafy przesuwne wykonane przez profesjonalną firmę są bardzo funkcjonalne i pojemne. Dzięki temu można przechowywać w nich nie tylko odzież, ale także obuwie, czy galanterię. Możliwe jest wydzielenie poszczególnych segmentów przeznaczonych na konkretne artykuły. W zależności od indywidualnych preferencji możliwe jest zastosowanie szaf, które będą miały zabudowany tył i boki. Drugim rozwiązaniem, na które coraz częściej decydują się klienci, jest rezygnacja z pełnej zabudowy. W takim wypadku sama wnęka stanowi część składową szafy. Jest to wersja ekonomiczna, z uwagi na wykorzystanie mniejszej ilości materiałów.

Szafy wnękowe kraków - zalety

Szafy przesuwne są idealnym wyborem w przypadku niewielkich mieszkań, gdzie liczy się właściwe wykorzystanie każdego centymetra powierzchni. Zastosowanie mechanizmu przesuwnego sprawia, że nie jest konieczne dodatkowe miejsce, które jest wymagane dla otwierania tradycyjnych drzwi. Większość modeli proponowanych na rynku zostało wyposażonych w dodatkowe lustra umieszczone na elementach przesuwnych. Jest to dodatkowa możliwość oszczędności miejsca, jak i sposób na powiększenie przestrzeni przez wykorzystanie złudzenia optycznego.

Szafy wnękowe kraków - koszty

Szafy przesuwne w większości przypadków wykonywane są na zamówienie. Ich ceny są mocno zróżnicowane. Przede wszystkim zależą od wykorzystanych materiałów. Im lepsza jakość wykorzystanego materiału – tym wyższa cena szafy. Zdecydowanie największa część szaf dostępnych na rynku wykonywana jest ze specjalnych płyt, które są laminowane. Różnią się one między sobą grubością oraz kolorystyką. Zdarza się, że w nowoczesnych modelach wykorzystywane są także takie materiały jak:


Na frontach szaf przesuwnych mogą być zamontowane także specjalne laminaty, które imitują naturalne drewno lub fototapety. Nie ma w tym zakresie niemal żadnych ograniczeń – oprócz wyobraźni klienta. Dzięki tak szerokiej ofercie możliwe jest dopasowanie szafy przesuwnej idealnie do stylu całego mieszkania.

Szafy wnękowe kraków – szafy przesuwne Kraków

Wykonanie wnękowych szaf przesuwnych na zamówienie warto zlecić sprawdzonemu producentowi. Dzięki temu można mieć pewności jakości trwałości na długie lata. Wykorzystanie odpowiedniego materiału, czy elementów montażowych ma w tym przypadku ogromne znaczenie. W niektórych przypadkach warto zainwestować kilkadziesiąt złotych więcej, co przekłada się bezpośrednio na otrzymywaną jakość. Przed wyborem odpowiedniego producenta warto zwrócić uwagę na oferowane przez firmy rodzaje materiałów, z których wykonywane są szafy przesuwne oraz technologie. Wykorzystanie nowoczesnych, specjalistycznych sprzętów podczas produkcji szafy, czy innych mebli wpływa na estetykę produktu, jak również na szybkość realizacji zlecenie, co dla niektórych klientów jest kwestią kluczową – zwłaszcza podczas urządzania nowego mieszkania.

Szafy wnękowe kraków - jakość

Nasze produkty charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz dbałością o szczegóły. Zapewniamy, że wykonana przez nas szafa wnękowa będzie służyła Tobie i innym domownikom przez wiele lat, a Ty zauważysz, że utrzymanie porządku w szafie jeszcze nigdy nie było tak proste. Zapraszamy do kontaktu w celu dokładniejszego zapoznania się z naszą ofertą.

Tworząc szafy wnękowe oraz drzwi przesuwne posługujemy się następującymi systemami firmy Laguna:

System Open dla drzwi otwieranych uchylnie

To bardzo prosty system, który łączy w sobie zalety systemów dedykowanych do drzwi składanych, przesuwnych oraz ramkowych. System Open charakteryzuje się ukrytym mocowaniem. Wszystko za sprawą ukrycia go poprzez wpuszczenie w płytę. Rozwiązanie to charakteryzuje się wysoką wytrzymałością.

Drzwi przesuwne zabezpieczone są przed samoczynnym otwieraniem poprzez pozbawienie prowadnika osłonki. Dzięki temu prowadnik szczepia się z magnesem.

System Bifold oraz Duofold dla bezprogowych lekkich drzwi składanych

Przeznaceniem tego systemu są lekkie drzwi składane dwu lub czteroskrzydłowe montowane bez progu. System pozwala na zamontowanie drzwi bez progu, które utrzymują się na górnej szynie z okuciami. W tym systemie funkcje prowadnika przejęły wykończone z tworzywa metalowe czopy. Niniejszy system oferuje zawiasy w kolorze chromu lub mosiądzu. 

System Unifuture oraz Unifuture Glass dla drzwi przesuwnych mijanych na jednej szynie

Niniejszy system znajduje swoje zastosowanie głównie w przy lekkich skrzydłach jedno lub dwuskrzydłowych mijanych na jednej szynie.

System wyróżnia się okuciami z wygięciami służącymi do zmniejszenia szczelin pomiędzy skrzydłami lub pozwalający zastosować grubszy materiał.